background-image

Zásobník na zkapalněný plyn

Zásobník na zkapalněný plyn má více řešení jak jej uložit tak, aby nenarušoval vzhled domu. Vyberte si u nás z různých typů zásobníků.

Kapalný plyn je vynikajícím zdrojem energie, který je v mnoha ohledech lepší než tradiční paliva. Instalace LPG by měla odpovídat potřebám uživatelů a podmínkám vyplývajícím z fyzikálně-chemických vlastností plynu. Zásobník na zkapalněný plyn může být umístěn na povrchu země, ale může být také uložen v zemi. Závisí to na ploše pozemku, hladině podzemní vody i estetické stránce.

NEJČASTĚJI KLADENÉ OTÁZKY

Jaké jsou možnosti využití zásobníků na zkapalněný plyn?

Zásobníky na zkapalněný plyn jsou univerzálním zdrojem energie pro domácnosti, kanceláře, farmy, průmysl a hotely.

Je vytápění zkapalněným plynem ekologické?

V procesu rafinace ropy vzniká zkapalněný plyn. Topení založené na zkapalněném plynu je ekologické, protože během jeho spalování vzniká o 20 % méně emisí oxidu uhličitého než při spalování topného oleje a o 50 % méně oxidu uhličitého než při spalování uhlí. Při spalování LPG se nevyskytují žádné škodlivé prachové látky, proto je plyn netoxický a nekontaminuje půdu nebo podzemní vodu, pokud se náhodně uvolní do prostředí.

Jaké jsou výhody vytápění zkapalněným plynem?

 • Zkapalněný plyn je ekologické palivo.
 • Zkapalněný plyn má takřka trojnásobek výhřevnosti zemního plynu, během spalování zkapalněného plynu se nevyskytují žádné škodlivé látky.
 • Metoda topení je automatická, nutná je pouze malá místnost pro kotel, která se může také využít jako prádelna a sušárna, protože propan nevytváří saze ani nepříjemný zápach.
 • Jedna nádrž může napájet kotel používaný k vytápění budovy i k ohřevu vody, můžete k ní připojit také sporák nebo plynový gril.
 • Není zapotřebí samostatná místnost pro skladování paliva.

Koho mám kontaktovat v případě poruchy?

Štítek na každém zásobníku poskytuje pokyny, co dělat v případě poruchy. Pokud zjistíte nějaké nesrovnalosti ve způsobu instalace nebo její poruchu, ihned volejte na zákaznickou linku FLAGA: 0844 111 155 . V případě požáru volejte Hasičský a záchranný sbor (150 nebo 112), a pokud jsou zranění nebo oběti - také Záchrannou zdravotní službu (155 nebo 112). Pokud to nepředstavuje hrozbu pro zdraví nebo život, hlavní ventil na plynové skříni by měl být vypnutý, stejně jako ventil plynné fáze, který je umístěný na nádrži.

Jak bezpečně využívat instalovaný zásobník na zkapalněný plyn?

V blízkosti zásobníku nesmíte používat otevřený oheň. Zásobník nesmí být zabudován nebo umístěn pod střechou. Zásobník nesmí být obklopen stromy a keři - oblast okolo něj musí být dobře větraná. Pokud jde o podzemní zásobník, povrch nad zásobníkem nesmí být zpevněný nebo pokrytý rostlinami. Musí se dodržovat lhůty testování zásobníku (vnější zkoušky, vnitřní zkoušky, tlakové zkoušky) a pojistný ventil musí být vyměněn za platný. V případě jakéhokoliv úniku nebo uvolnění je třeba informovat servis.

Jak zkontrolovat hladinu plynu v zásobníku?

Při použití telemetrie můžete zjistit hladinu plynu v zásobníku kontaktováním našeho zákaznického centra. Navíc pokud se hladina plynu v nádrži blíží k minimu, můžeme pro vás naplánovat doručení a vhodný čas dodávky. Hladinu plynu si můžete vždy zkontrolovat také sami odčítáním indikátoru pod anténou vysílače telemetrie. Co je třeba udělat? Otevřete kryt armatury, přečtěte hladinu plynu na indikátoru hladiny plynu – je uvedená v procentech (%). Doporučujeme objednat dodávku plynu, když hladina plynu v nádrži klesne pod 30 % - tím se zabezpečí nepřetržité využití instalace.

undefined

Kolik plynu má být v zásobníku?

V zásobníku nesmí být více než 85% celkové kapacity a ne méně než 30 %. Pokud je v zásobníku méně než 30 % celkové kapacity, může ztrácet schopnost odpařovat dostatečné množství plynu. Toto je obzvlášť důležité, pokud je nízká venkovní teplota.

undefined

Co to je telemetrie?

Telemetrie je nejnovější automatický systém odpočtu plynu na slovenském trhu, který je založen na instalaci měřiče a telemetrického zařízení. Telemetrie umožňuje dálkové monitorování úrovně plynu v zásobníku.

undefined

Jaké jsou typy zásobníků?

Nejčastěji používané zásobníky mají objem 2700 a 4850 litrů. Společnost FLAGA je nabízí v nadzemním a podzemním provedení. Podzemní zásobníky jsou koncipovány tak, aby poskytovaly veškerý komfort plynového topení a zároveň svou přítomností nenarušovaly okolí. Jako jediný dodavatel na slovenském trhu poskytujeme také polozapuštěný zásobník o objemu 2500 litrů.
Při větší spotřebě plynu nabízíme také zásobníky o objemu 17 000 a 25 000 litrů.

Jak můžeme získat zásobník od společnosti FLAGA?

Společnost FLAGA nabízí svým zákazníkům dva způsoby užívání zásobníku: buď formou pronájmu, nebo v současnosti stále populárnější formou - zapůjčením zásobníku s plynoměrem.

Můžeme si obstarat zásobník do svého vlastnictví?

Ano, je to možné – například přímo od výrobce. Počítejte však s počáteční investicí řádově v tisících eur. Zároveň budete muset udržovat zásobník na své náklady v bezpečném a provozuschopném stavu (pravidelné revize, tlakové zkoušky atd.) – to vše na vlastní náklady.

Jaké další výhody přinášejí dodávky prostřednictvím plynoměru?

Kromě garance ceny plynu je to především skutečnost, že nemusíte platit za plyn při jeho dodávce. Plyn v zásobníku zůstává majetkem společnosti FLAGA a vy platíte pouze za plyn, který skutečně spotřebujete. Tedy pouze za ten, který „proteče“ přes plynoměr do kotle. Neleží vám tak stovky eur dlouhodobě uskladněných v zásobníku. Navíc spotřebu plynu lehce odčítáte na plynoměru.

Jsou nějaké rozdíly v kvalitě dodávaného plynu na českém trhu?

Odpověď je jednoznačná – ano, jsou! FLAGA jako člen mezinárodní skupiny UGI Corporation dodává celosvětově pouze plyn nejvyšší čistoty a kvality. Bohužel ne všichni dodavatelé na slovenském trhu podobné standardy dodržují. Proto pozor na nekorektní nabídky některých subjektů, které mohou být občas cenově atraktivní. V lepším případě se může jednat namísto deklarovaného čistého propanu o směs propanu a butanu, která se ze zásobníku při nízkých teplotách neodpaří. V dalších případech může, bohužel, způsobit větší škody na hořácích, kotlích nebo celé topné soustavě. Proto ochranu spotřebitele a majetku upravuje zákon, který povoluje plnění zásobníků pouze jeho vlastníkem.

Kdy objednat plyn?

Doporučujeme doplnění plynu nejpozději, když obsah plynu v zásobníku klesne pod 30 %. Plyn si můžete objednat na zákaznické lince společnosti 0 844 111 155

Zásady bezpečnej prevádzky:

Jak správně odečítat stavoznak na Vašem zásobníku?

0-20% - nejvyšší čas objednat plyn; 45% - normálně nadále používejte plyn ze zásobníku; 85% - maximální hladina, na kterou lze plnit zásobník

Jak se LPG liší od zemního plynu?

• LPG má kapalnou formu • Zemní plyn je plynný • LPG má 700x vyšší hustotu • LPG má 2,5-3x vyšší výhřevnost Jak se plyn dostává do vašeho domova: • Lpg je uložen v nádrži • Zemní plyn je přepravován sítí potrubí

Na jak dlouho vystačí LPG v běžné nádrži?

Plná nádrž s 2700 litry má kolem 1,17 tuny propanu, což se rovná 15,4 megawatthodine energie. Toto množství vystačí na zásobování plynem jednoho rodinného domu pro ústřední topení, ohřev vody i sporák v některých případech na více než celý rok.

undefined

VELKOOBCHODNÍ DODÁVKY Jakou cestu musí LPG urazit, aby se dostal do Vašeho domova nebo firmy? | INFOGRAFIKA

Cesta LPG k vám domů není krátká, vyžaduje několik etap. Jedná se o námořní, železniční a silniční trasu. Kontrola kvality se provádí v každé fázi a jsou dodrženy všechny zákonné požadavky a předpisy. Podívejte se, jak to plave, jede vlakem a pak v cisternách plyn k vám domů. Budete překvapeni, jak je to dlouhá cesta.

Výhody z pronajatého plynového zařízení ve srovnání se zařízením ve vlastnictví | INFOGRAFIKA

Aké sú výhody prenajatej plynovej inštalácie oproti vlastnej? A tiež prečo sa oplatí zveriť vykurovanie do rúk veľkým spoločnostiam, ktoré garantujú najvyššiu kvalitu produktu a komplexnú podporu bezpečného používania inštalácií LPG. V texte nájdete informácie o výhodách, ktoré ponúka spoločnosť Flaga a čo iné spoločnosti neponúkajú. Množstvo služieb ponúkaných vlajkovou spoločnosťou je pôsobivé, presvedčte sa sami!

ZÁSOBNÍK NA ZKAPALNĚNÝ PLYN | KATALOG

 • Co byste měli vědět o zásobnících na zkapalněný plyn?
 • Porovnání výhod a nevýhod různých zdrojů vytápění
 • Program pro doporučení klientů

NABÍDKA PLYNOVÉ SÍTĚ PRO DEVELOPERY

Zkapalněný plyn pro nemovitosti bez přístupu k zemnímu plynu ze sítě

Chcete:

 • vytápět svůj dům ekologicky?
 • zajistit teplou vodu na vašem sídlišti?
 • realizovat investici na libovolném místě v zemi?

Mohlo by vás zaujímat

KDE MŮŽE STÁT NADZEMNÍ ZÁSOBNÍK NA ZKAPALNĚNÝ PLYN (LPG)?

Výměna vytápění domácností za plynové

DOTACE NA VÝMĚNU ZDROJE TEPLA

Srovnání výhod vytápění plynem a tuhými palivy

Kupujete starší dům?

EKOHRÁŠEK, PELETY NEBO LPG – CO VYBRAT?

Na chatu i v zimě díky řešení od Flagy

PREVENCE OTRAVY OXIDEM UHELNATÝM - BEZPEČNOSTNÍ PRŮVODCE

CO ZVOLIT MÍSTO VYTÁPĚNÍ ZEMNÍM PLYNEM?

PLYN V NÁDRŽI A PLYNOVÉ TOPENÍ PRO VÁŠ HOTEL A RESTAURACI

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Máte nějaké dotazy?

Vyplňte formulář nebo nám zavolejte.

Pro odeslání zprávy prosím, vyplňte všechny vyznačené pole.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Jméno a příjmení
Telefonní číslo *
E-mail *
PSČ
Povězte nám, jak vám můžeme pomoci
Full Close

Vyberte si předmět:

Zjistěte jak lze použít naše zásobníky:Přejít na plyn v zásobnícíchSeznamte se s portfoliem produktů Flaga v plynových lahvích:Přejít na plyn v lahvích