background-image

Ekohrášek, pelety nebo LPG – co vybrat?

Jeden LPG zásobník pokryje roční energetické nároky

Plánujete modernizaci vytápěcího systému nebo zrovna vybíráte efektivní způsob na vytápění domu? Pokud nemáte plynovou přípojku, nezbývá Vám jiná možnost než sáhnout po jednom ze třech populárních řešení. Ekohrášek, pelety nebo kapalné palivo - která z těchto možností je ale nejlepší pro Vaši domácnost?

Ekohrášek - efektivní vytápění

Ekohrášek je možnost pro ty, kteří vědí, jak praxi vypadá vytápění domu uhlím a hledají ekologičtější a pohodlnější řešení. Z perspektivy uživatele tradičních kotlů by se dalo použití speciálních kotlů na ekohrášek označit jako naprosto jednoduché. Nová generace kotlů bývá v drtivé většině vybavena pohodlnými podavači, které automaticky zásobují kotel a udržují teplo. Kotle na ekohrášek mají nižší emise a uvolňují méně jedovatých substancí.

Ekohrášek a jeho vady

Na provoz kotle a skladování uhlí musíte vyčlenit samostatnou místnost. Při skladování tohoto paliva dochází k uvolňování mikročástic uhlí a místnost se stává prakticky nepoužitelná k jiným účelům. Speciální kotel na ekohrášek představuje poměrně vysokou investici, takže nemusí být pro každého.

Pelety - čistá energie a vysoké náklady

V porovnání s ekohráškem jsou pelety jednoznačně čistším zdrojem energie. Jedná se o granule vyráběné z dřevěných pilin bez obsahu umělých substancí. Během spalování je uvolňována přirozená vůně dřeva a vzniklý popel lze využít jako hnojivo na zahradě. Jedná se o velmi ekologický způsob vytápění. Na druhé straně tu máme vysoké pořizovací náklady na kotel a samotné palivo také nepatří mezi nejlevnější.

Vytápění pomocí kapalného plynu

Vytápění kapalným plynem je nejlepším řešením v případě, že nejste vybaveni přípojkou k zemnímu plynu. Instalace nádrže je bezpečný způsob ohřevu i provozu plynového sporáku. Je to naprosto bezpečné řešení, protože doplňování nádrže má na starosti profesionální servis.

 

V porovnání s ekohráškem a peletami se jedná o řešení s minimální počáteční investicí, zvláště v případě, že se rozhodněte pro pronájem nádrže LPG Flaga. Instalace nádrže je realizována mimo dům, takže ušetříte místo na pec a skladování paliva. Z vyjmenovaných řešení představuje kapalný plyn to nejekologičtější řešení, které má minimální dopad na životní prostředí. Kapalná plyn je velmi populární v západní evropě, ale v Čechách a na Slovensku se těší čím dál tím větší oblibě.

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Máte nějaké dotazy?

Vyplňte formulář nebo nám zavolejte.

Pro odeslání zprávy prosím, vyplňte všechny vyznačené pole.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Jméno a příjmení
Telefonní číslo *
E-mail *
PSČ
Povězte nám, jak vám můžeme pomoci
Full Close

Vyberte si předmět:

Zobraziť ostatné článkyZpět na novinkyPřečíst 6 zásad bezpečnosti:Přejít na článek