background-image

Co byste měli vědět o plynových lahvích?

FAQ − NEJČASTĚJI KLADENÉ DOTAZY

Jak zkontrolovat těsnost plynové lahve?

Pro kontrolu těsnosti přípojky plynové lahve by měly být připojovací body (ventil lahve, oba dva konce plynové hadice) postříkány speciálním testerem nebo pěnotvorným roztokem. Jakýkoliv únik plynu způsobí bubliny v místě úniku.

Kolik plynu má být v lahvi?

Na lahvi nebo na štítku připevněném k lahvi je deklarované množství plynu.

undefined

Jak často měnit plynovou hadici?

Gumová hadice by měla být vyměněna, pokud je poškozená nebo pokud uplynula doba používání specifikovaná výrobcem. Pokud nebylo na obalu nebo na hadici uvedeno datum použití, měla by být vyměněna minimálně každé tři roky.

Jak často měnit redukci na lahvi?

Čas výměny regulátoru závisí na podmínkách použití a na doporučení výrobce - může to být na samotném redukčním zařízení nebo na jeho obalu. Předpokládáme však, že by se měl nahradit minimálně každých deset let. Pokud je regulátor poškozený, musí být ihned vyměněn.

Jaké má rozměry 10/11 kg ocelová lahev?

585 – výška v mm (+/- 3mm),
300 – průměr v mm (+/- 3mm)

Jaké jsou vlastnosti LPG?

LPG je směs alifatických uhlovodíků pod vlastním tlakem par. Hlavními komponenty jsou propan a butan. Tento zkapalněný plyn je bezbarvý a díky aromatizaci speciálním zápachem má ostrý, nepříjemný zápach. Teplota varu zkapalněného plynu závisí na podílu složek produktu: od -42 °C (propan) od -0,5 °C (butan). Dolní limit výbušnosti začíná od 1,8 % objemu, horní se rovná 10 % objemu ve vzduchu. Plyn je těžší než vzduch, když se uvolní, shromažďuje se v blízkosti země. Pobyt ve vysoké koncentraci plynových výparů může způsobit nevolnost, bolesti hlavy a závrať.

Závazné pokyny k obsluze lahví na propan-butan

Víte, proč je v podzimních a zimních měsících vhodné používat čistý propan?

Propan butan se při méně jak 5 stupních přestává odpařovat a zůstává v PB lahvi zkapalněn. Možná se vám stalo, že v lahvi je stále kapalina, která ale nehoří ani nezplyňuje. Čistý propan se odpařuje až do teploty -42 stupňů a proto se skvěle hodí i do míst, kde klesá teplota nízko.

Plánujete zahájit tento rok aktivně se svou rodinou nebo přáteli v přírodě. Prohlédněte si náš kontrolní seznam „Odjezd s přívěsem”

Umístění tlakových lahví s propan butanem a zakázaná manipulace

Soubory ke stažení

PLYNOVÉ LAHVE KATALOG

Flaga je předním poskytovatelem LPG v České republice. Naše produktové portfolio zahrnuje plynové lahve, zásobníkový plyn na vytápění domácností a průmyslových hal, ale také autoplyn. Nejrozšířenější způsob dodávek zkapalněného plynu představuje jeho plnění do tlakových lahví, které jsou univerzálním, bezpečným a zejména mobilním zdrojem energie. Proč si vybrat plyn v lahvích? Jaké jsou typy plynových lahví? O tom všem a ještě mnohem více se dozvíte v tomto textu.

Jakou cestu musí LPG urazit, aby se dostal do Vašeho domova nebo firmy? | INFOGRAFIKA

Aby se plynová láhev dostala k vám domů nebo do firmy, musí ujít dlouhou cestu. Není to jednoduchá cesta a vyžaduje práci mnoha lidí, dodržování mnoha předpisů a norem. Začíná to testováním vzorků, poté skladováním produktu a chcete-li vědět, co se děje dál, přečtěte si tento text.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

ZJISTĚTE, PROČ BYSTE MĚLI POUŽÍVAT LAHVOVÝ PLYN OD SPOLEČNOSTI FLAGA

EKOLOGICKÉ, EFEKTIVNÍ A VŠESTRANNĚ VYUŽITELNÉ

PLYNOVÉ LÁHVE PRO LETNÍ DOMKY A CHATY. OBJEVTE SVÉ POSLÁNÍ BLÍŽE K PŘÍRODĚ!

Glamping - nový způsob odpočinku daleko od všech a všeho

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Máte nějaké dotazy?

Vyplňte formulář nebo nám zavolejte.

Pro odeslání zprávy prosím, vyplňte všechny vyznačené pole.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Jméno a příjmení
Telefonní číslo *
E-mail *
PSČ
Povězte nám, jak vám můžeme pomoci
Full Close

Vyberte si předmět:

Zjistěte jak lze použít naše zásobníky:Přejít na plyn v zásobnícíchSeznamte se s portfoliem produktů Flaga v plynových lahvích:Přejít na plyn v lahvích