background-image

Vytápění skleníku plynem ze zásobníku

Pěstování rostlin ve skleníku je známé, oceňované a efektivní řešení zaručující kontinuální úrodu. Aby však pěstování v této formě mohlo být úspěšné, je třeba se postarat mj. o optimální vytápění skleníku, a to zejména v zimním období. Plynové ohřívání skleníku je nejen efektivní, ale také ekonomické a toto řešení se v zemědělství využívá stále častěji. Jak zařídit vytápění skleníku zkapalněným plynem ze zásobníku?

Skleník vytápěný plynem – pohodlí a funkčnost

Pokud se rozhodnete pro dobře navržený a zkonstruovaný topný systém, umožní Vám zkapalněný plyn zajistit optimální teplotu uvnitř skleníku. To má přímý vliv na vývoj v něm zasazených rostlin a na redukci případných ztrát při pěstování.

 

Plyn ze zásobníku nevysušuje vzduch, tudíž je pak mnohem snadnější zachovat správnou úroveň vlhkosti v prostředí – a to je klíč k úspěchu při pěstování rostlin ve skleníku. V tomto případě je zdrojem tepla zásobník na zkapalněný plyn umístěný vně objektu. Nezabere cenné místo uvnitř, které pak lze využít na pěstování. Moderní plynové zásobníky jsou navrženy tak, aby zajišťovaly uživatelům bezpečnost a pohodlí. Takový topný systém nevyžaduje prakticky žádnou obsluhu, musíte jen pamatovat na včasné objednání pravidelných prohlídek a servisu.

 

Velký význam má také ekologická stránka tohoto řešení. Spalování zkapalněného plynu především nevede ke vzniku žádných látek škodlivých pro životní prostředí. Toto palivo nepředstavuje nebezpečí ani pro podzemní vody. Proto je možné ho používat i na území, které podléhá zvýšené ochraně. Skleníky vytápěné plynem je možné postavit v podstatě kdekoli, v jakékoli lokalitě.

Jak můžete ušetřit na vytápění skleníku pomocí čistý propanem - LPG?

Stejně jako při každém jiném podnikání, také v zemědělství jsou důležité finance. Se zkapalněným plynem můžete efektivně optimalizovat náklady spojené s vytápěním skleníku. Je však dobré se obrátit na důvěryhodné dodavatele, kteří Vám zaručí palivo nejvyšší kvality s odpovídající výhřevností. Je to zároveň komfortní, protože právě dodavatel plynu bude zodpovědný za prohlídky a opravy případných poruch topného systému.

 

Proč ještě se vytápění skleníku plynem ze zásobníku vyplatí? Přináší to výrazné snížení tepelných ztrát, a to i při velmi nízkých teplotách pod nulou. Je také dobré pamatovat na to, že propan se osvědčí nejen v případě skleníků, ale také jiných hospodářských staveb, např. sušáren, skladů či prostor, v nichž pobývají zvířata. Automatizace systému vytápění a veškerá bezobslužná řešení v této oblasti znamenají pro každého zemědělce reálnou úsporu času a námahy. Pro srovnání, používání topného oleje či uhlí v hospodářství je nejen nákladnější než LPG, ale také klade na hospodáře vyšší časové i pracovní nároky.

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Máte nějaké dotazy?

Vyplňte formulář nebo nám zavolejte.

Pro odeslání zprávy prosím, vyplňte všechny vyznačené pole.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Jméno a příjmení
Telefonní číslo *
E-mail *
PSČ
Povězte nám, jak vám můžeme pomoci
Full Close

Vyberte si předmět:

Zobraziť ostatné článkyZpět na novinkyPřečíst 6 zásad bezpečnosti:Přejít na článek