background-image
background-image

Zásobník na zkapalněný plyn – ekonomické a ekologické řešení pro hotelový a gastronomický průmysl

Umístění hotelu nebo penzionu v typických venkovských oblastech nebo na okraji města má řadu výhod, ale pro majitele může představovat problém s přístupem k inženýrským sítím, například k síti zemního plynu. Zkapalněný ropný plyn (LPG) poskytuje stejný komfort a bezúdržbové používání jako zemní plyn. Plyn ze zásobníku pro hotely a restaurace je univerzální palivo, které se používá pro vytápění a klimatizaci místností, ohřev teplé užitkové vody včetně bazénů a lázeňských center a zásobování restauračních kuchyní. Plynová instalace na LPG funguje dobře jak u nových investic, tak v situacích, kdy je třeba vyměnit zastaralé topné systémy. Tak jako nadzemní nebo podzemní zásobník, tak i soubor více zásobníků je třeba umístit na samostatné části pozemku mimo budovu, takže není třeba oddělovat místnosti pro klasickou kotelnu a sklad paliva.

Výhody použití plynových zásobníků v hotelech a restauracích

Úspora času je jednou z mnoha výhod plynových zásobníků pro odvětví služeb. Systém na LPG je zcela bezúdržbový. Pokud si investor zvolí telemetrické účtování, dodavatel na dálku monitoruje hladinu plynu v nádrži a informuje zákazníka o potřebě natankování. Jedná se o plně automatizovanou záležitost, která k tomu nevyžaduje zaměstnance a tím v konečném důsledku snižuje i náklady.

Plyn ze zásobníku pro hotely a restaurace je k přírodě mnohem šetrnější než spalování uhlí nebo dřeva pro ohřev vody a místností, protože nepřispívá k tvorbě smogu. Pronájem nádrží je také mnohem levnějším řešením než stavba vlastní plynoinstalace.

Plynový ohřev vody

Zařízení nabízející služby, jako jsou hotely, restaurace, kavárny, koupaliště a lázeňská centra, potřebují zdroj tepla na vytápění pokojů a vody, jakož i plyn na vaření pro své hosty. Plyn ze zásobníku pro hotely a restaurace umožňuje vytápět penziony, hotely a všechny ostatní typy zařízení v tomto odvětví bez ohledu na jejich polohu. Dokáže také ohřívat vodu, dokonce i v lázeňských centrech a bazénech. Hotely často vybavují své pokoje krby, o které je mezi hosty velký zájem. Spalování dřeva a uhlí v nich je spojeno s vysokými náklady. Perfektním řešením je použití plynových krbů, které vzhledem dokonale imitují tradiční krby na dřevo, ale jsou mnohem tepelně efektivnější. Zkapalněný plyn je také ideální pro cateringové stany, které se používají při různých příležitostech jako jsou oslavy, svatby a jiné.

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Máte nějaké dotazy?

Vyplňte formulář nebo nám zavolejte.

Pro odeslání zprávy prosím, vyplňte všechny vyznačené pole.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Jméno a příjmení
Telefonní číslo *
E-mail *
PSČ
Povězte nám, jak vám můžeme pomoci
Full Close

Vyberte si předmět:

Zobraziť ostatné článkyZpět na novinkyPřečíst 6 zásad bezpečnosti:Přejít na článek