background-image

Výzva v topné sezoně pro majitele průmyslových hal

Průmyslové haly, ať již výrobní nebo, skladištní jsou velkou výzvou v topné sezoně. Podobně, jak v případě sportovních hal, zábavních sálů, náklady na vytápění mají významný vliv na rentabilitu. Ohromná kubatura to tisíce krychlových metrů vzduchu do ohřátí. Je pochopitelné, že se majitelé takových objektů snaží vyhledat nejefektivnější řešení. V případě objektů užitkového určení, důležitou roli hraje nejen volba systému vytápění, ale též volba paliva. Nezávisle na určení haly, je důležité dosáhnutí nezbytné teploty, spotřebovávajíce palivo za jak nejmenší částku.

Plynové radiátory - velká úspora paliva

Jedním z nejúčinnějších řešení jsou plynové radiátory. Jsou napájené jak zemním, tak i zkapalněným plynem. V lokalizacích, které nemají přístup k plynárenské síti je ideálním řešením instalování nádrže na zkapalněný plyn. Keramické plynové radiátory, jsou považované za jeden z nejlacinějších zdrojů vytápění objektů s velkou kubaturou.

 

Plynový radiátor emituje teplo v určeném směru a nezpůsobuje vynucený pohyb vzduchu. V důsledku, teplo směruje přesně tam, kam si to přeje uživatel, nevznikají tedy ztráty energie způsobované vytápěním prostorů, v kterých není vyžadovaná určená teplota. V situaci, kdy ve výrobní hale, je realizovaný proces, který vyžaduje vyšší teplotu, než zbývající část haly, se plynový radiátor osvědčí ideálně.

 

Použití plynových radiátorů také snižuje tepelné ztráty, které vznikají, když teplo přichází do míst, která mají slabší tepelnou izolaci. Vytápění plynovými radiátory, způsobuje, že teplo je využívané efektivněji, a úspory mohou dosáhnout až 30%.

Plynové ohřívače – rychlý předehřev vzduchu v hale

Jiným populárním řešením, jsou plynové ohřívače. Díky možnosti umístění nádrže se zkapalněným plynem prakticky na každém místě, je toto řešení neobyčejně populární. Použití ohřívačů v budovách s poměrně malou výškou vyžaduje menší náklady než instalování kotelny a systému vytápění. Ohřívače mají vlastní ventilátor vynucující pohyb vzduchu, díky čemu vytápění místností trvá velmi krátce. V situacích kdy v hale je požadovaná zvýšená teplota pouze část dne, ohřívače na zkapalněný plyn se ideálně osvědčují.

 

Plynové ohřívače, jsou také používané jako vzduchové clony. V halách kde fungují často otevírané brány nebo dveře, se vyskytuje značné kolísání teploty. Pro jeho předcházení se používají vzduchové clony, které jsou po uzavření brány dohřívané pomocí plynového ohřívače. Snadnost zapalování plynového ohřívače a použití odpovídající automatiky umožňují eliminovat kolísání teploty. A co víc hořáky na zkapalněný plyn používané v ohřívačích se charakterizují dlouhověkostí, co snižuje provozní náklady ohřívače.

Univerzální, trvalý a bezpečný tepelný zdroj

Používání zkapalněného plynu pro vytápění umožňuje využívání tohoto paliva rovněž pro jiné účely. Majíce nádrž se zkapalněným plynem můžeme používat k ohřevu vody, vytápění jiných místností nebo do výrobních procesů. Zajištění před nekontrolovaným únikem plynu je standardem v moderních plynových instalacích, a tlakové lahve Flaga, jsou tímto způsobem zajištěné vždy. Díky využití zkapalněného plynu pro vytápění hal a jiných místností, získáváme ekonomický, bezpečný výhřevný systém.

Hlavní výhody používání instalace pronajímané od Flaga:

  • Vysoká kvalita plynu a rentabilita v porovnání s el. proudem
  • Bezplatný servis a 24 hodinová tísňová linka se servisovou reakcí
  • Prodloužená trvanlivost plynových radiátorů a hořáků

 

Stabilita a dodržování termínů dodávek Hedge Stálá Cena - Flaga umožňuje podepsání kontraktu na čas určitý se zárukou ceny, co umožňuje precizní odhad výrobních nákladů.

 

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Máte nějaké dotazy?

Vyplňte formulář nebo nám zavolejte.

Pro odeslání zprávy prosím, vyplňte všechny vyznačené pole.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Jméno a příjmení
Telefonní číslo *
E-mail *
PSČ
Povězte nám, jak vám můžeme pomoci
Full Close

Vyberte si předmět:

Zobraziť ostatné článkyZpět na novinkyPřečíst 6 zásad bezpečnosti:Přejít na článek