background-image

Sušení kukuřice přímo na farmě – aneb jak zvýšit svůj zisk?

Sušičky obilí a zrnin

Nejlepší odpovědí na tuto otázku by bylo snížení nákladů a výdajů. Je běžné, že se technologie časem opotřebovávají a provozní náklady neustále rostou. Další skutečností, která nás ovlivňuje, ať chceme, nebo ne, jsou globální a místní trendy, které nám nabízí metody a technologie sušení, které nám umožňují dosažení lepšího postavení na trhu.

 

Správnou volbou by byla přeměna technologií sušáren – přechod z paliv, jako je topný olej, na LPG. Ovlivní to nejen to konečnou účinnost spalovacího procesu, ale také prodloužení provozní doby strojů na 15 let.

 

Jak prodávat kukuřici za vyšší cenu?

Hlavním cílem každého zemědělce bude vždy prodej jeho plodin za maximální možné ceny. Takový plán lze zajistit vhodným sušením horkým vzduchem o vhodné vlhkosti. Takovou kukuřici pak lze prodávat za vyšší cenu nebo skladovat a prodávat za výhodnější cenu v závislosti na tržní poptávce.

Jak zajistit příjmy v budoucnosti?

 

Každý zemědělec, který si chce udržet příjmy i v budoucnu, musí být zároveň podnikatelem a plánovat výdaje podle potenciálních přínosů. V takovém případě existuje mnoho prvků, které jsou mimo naši kontrolu, jako jsou povětrnostní podmínky a vlhkost sklizeného zrna. Při zvolení varianty pronájmu zásobníků a technologie na skladování LPG společnosti Flaga lze výrazně omezit vysoké počáteční investiční náklady a neplatit zbytečně za servis, údržbu nebo rychlé opravy v případě poruchy.

 

Při použití LPG technologií navíc není nutné platit fixní náklady spojené s tzv. poplatkem za přenos nebo údržbu sítě jako v případě používání zemního plynu. Velkým přínosem je též možnost zafixování ceny plynu během celé sezóny sušení. Díky tomu jsou naši zákazníci plně chráněni před potenciálně negativními a nepředvídatelnými faktory, které ovlivňují náklady na nákup plynu, jako jsou: směnné kurzy, rostoucí náklady na těžbu produktu, globální ceny paliv a také politické otřesy, které mohou ovlivnit dodavatelský řetězec. Včasné informace o výdajích umožňují podstatně snazší naplánování úrovně příjmů a zaručení zisku.

background-image

Globální trendy a cena kukuřice

Z globální zprávy portálu Tidge vyplývá, že velkoobchodní cena kukuřice ve Spojených státech klesla na nejnižší úroveň za poslední 4 roky. Důvodem byla nízká poptávka po kukuřici při výrobě etanolu, který je jednou z hlavních složek biopaliv, a také nižší množství kukuřice na krmivo pro zvířata. Blokáda byla vyvolána chorobou COVID. Dosud neznáme její plný dopad na evropský trh, ale za zmínku stojí potenciální dopad na poptávku po zrninách. Na světe se asi 40% kukuřice používá na výrobu etanolu a 36% na krmivo pro zvířata. Odborníci varují, že cena bude následovat klesající ceny ropy. 

Ekologický aspekt a změny klimatu

Každá domácnost, výrobní podnik a zemědělská farma, ať už chtějí nebo ne, budou muset věnovat větší pozornost dopadu své činnosti na místní životní prostředí. Cílem každé farmy je obvykle snížit emise, proto je přechod z topného oleje na LPG jedním z kroků při vědomém a aktivním boji proti smogu. Předpona ECO se již stala normou, která umožňuje prodávat vlastní zboží za vyšší ceny, což je vynikající příspěvek ve prospěch budoucnosti našich příštích generací.

 

Společnost Flaga spolupracuje s nejlepšími výrobci a prodejci sušáren, které budou pracovat po mnoho let. Pokud si zvolíte jako svého partnera Flagu, můžete získat plný servis, nezávisle na tom, zda jste majitelem malé, střední nebo velké farmy. Za zmínku stojí, že v případě pronájmu naší plynové instalace můžete počítat s možností vytápění skladů nebo ohřevu vody pro zaměstnance. Dálkový odečet hladiny plynu vám ušetří čas a umožní prodat zrniny za lepší ceny.  

Hlavní výhody používání instalace pronajímané od Flaga:

  • Vysoká kvalita plynu a rentabilita v porovnání s s topným olejem či vytápěním elektřinou
  • Bezplatný servis a 24 hodinová tísňová linka s garancí servisu
  • Prodloužená trvanlivost LPG technologií

 

 

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Máte nějaké dotazy?

Vyplňte formulář nebo nám zavolejte.

Pro odeslání zprávy prosím, vyplňte všechny vyznačené pole.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Jméno a příjmení
Telefonní číslo *
E-mail *
PSČ
Povězte nám, jak vám můžeme pomoci
Full Close

Vyberte si předmět:

Zobraziť ostatné článkyZpět na novinkyPřečíst 6 zásad bezpečnosti:Přejít na článek