background-image

Proč je plynový ohřev jedním z nejekologičtějších řešení vytápění?

Možností ohřevu domácnosti je nespočet. Pro vytápění je možné využít tuhá paliva jako je uhlí, dřevo nebo pelety, případně také elektrickou energii, ale v poslední době se můžeme setkat s obecným trendem přesunu k využívání ekologičtějších způsobů vytápění. Velmi oblíbeným a zároveň pohodlným způsobem je vytápění plynem. Jedná se o velmi efektivní, cenově dostupné a zároveň ekologické řešení. Dobrý plynový kotel lze většinou využít nejen k vytápění domácnosti, ale stejně dobře také pro ohřev vody. Navíc většina moderních kotlů funguje prakticky samostatně. Jednoduše nastavíte požadovanou teplotu a kotel se sám postará o to, aby neklesla pod nastavenou úroveň. Defakto jej na začátku sezóny stačí zapnout a na konci zase vypnout.

Je plyn opravdu tak levný?

Pokud se rozhodnete pro plynové vytápění, musíte počítat s dodatečnými náklady na provoz ve formě revizí plynového kotle a případných oprav. Mějte také na paměti, že ne každá domácnost je vybavena plynovou přípojkou a její zavedení není zrovna levná záležitost. Často se jedná o částku dosahující několika desítek tisíc korun. Vzhledem k aktuálním cenám plynu se však jedná o investici, která se v horizontu několika málo let vrátí. Takže ano, i po započítání vedlejších nákladů, plynové vytápění stále patří mezi nejekonomičtější možnosti.

Vytápění plynem a ekologická stránka věci

 

Největší nevýhodou tuhých paliv je fakt, že při jejich spalování vznikají pevné částice, zejména pak prach a saze. Ty mají nezanedbatelný vliv na lidské zdraví, mohou způsobovat různá plicní onemocnění a vznik alergií. Zdravotní rizika však nejsou jedinou negativní stránkou věci. Při spalování hnědého uhlí dochází k uvolňování až o 50% vyššího množství oxidu uhličitého než v případě zemního plynu. Plynové spotřebiče nabízejí vysokou účinnost, takže ve výsledku jsou emise CO2 ještě nižší. Přechod na zemní plyn tedy z ekologického, ale také ekonomického hlediska představuje velmi zajímavou alternativu k tradičním způsobům vytápění.

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Máte nějaké dotazy?

Vyplňte formulář nebo nám zavolejte.

Pro odeslání zprávy prosím, vyplňte všechny vyznačené pole.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Jméno a příjmení
Telefonní číslo *
E-mail *
PSČ
Povězte nám, jak vám můžeme pomoci
Full Close

Vyberte si předmět:

Zobraziť ostatné článkyZpět na novinkyPřečíst 6 zásad bezpečnosti:Přejít na článek