background-image

Plyn v nádrži a plynové topení pro Váš hotel a restauraci

Chcete-li využívat plynové topení ze zásobníku, nemusíte mít zřízeny žádné komplikované ani drahé plynové instalace, což je jedním z důvodů, proč se toto řešení často využívá v gastronomii. Plyn v zásobníku je ideální pro napojení plynových sporáků, hořáků a plynových zařízení. Lze jej také využít k vytápění místností, proto majitelé různého druhu zařízení stále častěji sahají právě po zásobnících na plyn.

Plynové topení pro vaši firmu

Hotely, restaurace, kavárny a střediska SPA musí mít stálý zdroj tepla, který umožní nejen ohřev místností, ale také vody. Potřebný je i plyn pro napojení varných desek , no bohužel tohoto typu objekty často nemají přístup k zemnímu plynu. Připojení objektu k distribuční síti je často velmi nákladné no my pozníme výborná alternativní řešení, díky kterým nejen ušetříte peníze, ale také získáte bezpečné a pohodlné vytápění.

 

Zejména restaurace a hotely, které se nacházejí v typicky venkovské oblasti nebo na kraji měst, mají problém s přístupem k distribuční síti. Dostupné jsou ovšem speciální zásobníky na plyn, které nejsou drahé a zároveň zaručují pohodlí. Je to ideální řešení pro majitele ubytování ve venkovském prostředí, hotelů a restaurací. Tohoto typu systémy se zásobníkem jsou bezúdržbové a velmi pohodlné pro používání. Důležitý je i fakt, že zaručují až 30 procentní úsporu v porovnání s topným olejem. Vytápění plynem ze zásobníku se ideálně hodí k napojení restauračních kuchyň, vytápění místností a ohřev vody. Proto po tomto řešení sahá stále více podnikatelů.

Jednoduché plynové technické zařízení pro hotel nebo restauraci

Mnohé hotely a hotelové restaurace využívají plynové láhve jako zdroj tepelné energie nejen pro kuchyni a pro přípravu jídel, ale také pro ohřev vody a vytápění místností. Plynové láhve mají mnoho výhod. Především jsou mobilní a jednoduché k obsluze. Nesmíme přitom zapomínat pravidelně je plnit – po určité době se plyn utrácí.

 

Větší hotely, restaurace a jiné objekty nejčastěji využívají větších zásobníků na plyn, které jsou připojeny k topnému systému. Zásobníky na plyn jsou lokalizovány v exteriéru a jsou tak stálým zdrojem plynu. Dostupné jsou modely určené k umístění na povrchu i pod povrchem země. Je to velmi pohodlné řešení, které nevyžaduje časté plnění, což je důležité u hotelů, restaurací a ostatních zařízení. Je to nejen levná, ale také pohodlná a bezpečná forma vytápění. Díky plynovým nádržím se lze vyhnout drahé investici pro vytvoření plynové přípojky.

 

Využívání topení z plynové láhve nebo z většího zásobníku má mnoho výhod. Především je tato surovina levnějším zdrojem energie v porovnání s jinými palivy, například s topným olejem nebo elektřinou. Řešení ve formě plynové láhve nebo velkého zásobníku na zkapalněný plyn zaručuje energetickou nezávislost. Díky němu restaurace nebo hotel není plně závislý na distribuční síti nebo energetické síti, což má velký význam během poruch dodávek energie – hosté vždy dostanou teplé jídlo a budou mít teplo na pokoji. Navíc v případě plynového topení lze precizně kontrolovat teplotu v různých částech hotelu nebo jiného zařízení.

background-image

Proč stále více zařízení využívá z plyn z lahví a zásobníků?

Plynové láhve a speciální zásobníky na LPG se po celá léta běžně využívají v hotelech a restauracích. Zaručují nejen energetickou nezávislost, ale také elasticitu a mobilitu. Plynové láhve jsou mobilní, takže je lze snadno přepravovat z jednoho místa na druhé. To ovlivňuje elasticitu organizace kuchyně a vytápěných zón v hotelu nebo restauraci. V případě, že hotel nebo restaurace má více lokalit, lze tyto nádrže snadno přepravovat.

 

No a nakonec – montáž nádrží a zásobníků na plyn je opravdu jednoduchá. Jejich využívání nevyžaduje žádná komplikované ani drahé technické zařízení. Musí se pouze umístit na bezpečném místě a připojit k plynovým spotřebičům a zařízením. Tento typ řešení zaručuje pohodlí a je také často levnějším a čistším zdrojem energie ve srovnání s ostatními palivy. Zásobníky na plyn znamenají pro hotely a restaurace také nižší náklady na provoz, což pro podnikatele má obrovský význam.

 

Stále větší počet majitelů rekreačních chat vyměňuje klasické krby za plynové krby, které jsou perfektní alternativou tradičních krbů na dřevo. Ty první jsou samozřejmě zásobovány plynem z nádrže, což zaručuje pohodlí, komfort a bezpečnost. Plynové krby přinášejí také výrazně více tepla a generují nižší emise.

Topení plynem z nádrže – otázka bezpečnosti

Pokud už jste se rozhodli využívat ve svém zařízení plyn z nádrže, nesmíte zapomínat na bezpečnost. Důležitá je montáž vhodných detektorů a zajištění řádně fungujících ventilačních systémů. Cílem těchto opatření je zabránit úniku plynu a vyhnout se zdravotním rizikům. Velký význam pro správné fungování plynových systémů mají jejich pravidelné prohlídky a údržba. Proto by se hladina plynu v lahvích nebo zásobnících měla pravidelně kontrolovat, aby se plyn nečekaně neminul.

 

Je důležité, aby plyn z láhve a samotné nádrže byly špičkové kvality. Volba výrobků z nabídky firmy Flaga vám dává jistotu, že váš objekt a vaši hosté budou v bezpečí. V průběhu let společnost získala důvěru mnoha zákazníků z různých odvětvích. Plynové nádrže a zásobníky na zkapalněný plyn značky Flaga mají několik bezpečnostních certifikátů, v nabídce společnosti naleznete inovativní řešení a nejlepší služby s atraktivní formou účtování. Plyn v lahvích a plynové topení ze zásobníku pro hotely a hotelové restaurace z nabídky Flaga je levné, pohodlné a bezpečné řešení.

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Máte nějaké dotazy?

Vyplňte formulář nebo nám zavolejte.

Pro odeslání zprávy prosím, vyplňte všechny vyznačené pole.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Jméno a příjmení
Telefonní číslo *
E-mail *
PSČ
Povězte nám, jak vám můžeme pomoci
Full Close

Vyberte si předmět:

Zobraziť ostatné článkyZpět na novinkyPřečíst 6 zásad bezpečnosti:Přejít na článek