background-image
background-image

Výměna vytápění domácností za plynové

Pokud po letech trápení se spalováním uhlí hledáme bezúdržbový zdroj tepla, umíme vyměnit starý kotel na uhlí za kotel plynový. Můžeme to provést napojením na plynovou síť nebo vybudováním externí instalace nádrže na zkapalněný plyn. Z hlediska provozních nákladů je nejlepší vytápění zemním plynem. O tom, zda máme šanci připojit se na plynárenskou síť, rozhoduje v první řadě jeho přítomnost u našeho souseda a v druhé řadě technické možnosti připojení.

Plyn je ekologický

Realizace plynové kotelny přináší mnoho výhod, v první řadě získáme více prostoru, protože plynové topné kotle jsou závěsná zařízení a nezaberou mnoho místa. Pokud se starý sklad paliva nachází v samostatné místnosti, umíme jej odstranit a tuhle místnost předělat podle vlastních potřeb. Díky kondenzační technologii dosahují plynové kotle vysokou účinnost vytápění. Z hlediska provozu získáváme velké pohodlí, protože plynové kotle lze řídit v závislosti na venkovní a vnitřní teplotě, například pomocí topného programu. Nelze opomenout ani otázku ekologie – spaliny plynových kotlů neobsahují zdraví škodlivý prach a jiné látky přítomné v kouři stoupajícím z komínů jak je tomu u kotlů na uhlí. Proč se vyplatí vyměnit kotel? Výměna kamen na uhlí za plynový kotel přináší řadu výhod. Vyžaduje to však několik prací potřebných k jeho spuštění . Významným krokem ke zlepšení kvality vzduchu, který dýcháme, je také výměna kotle na uhlí za plynový. Zemní plyn se považuje za jedno z nejčistších paliv používaných k vytápění budov (emise suspendovaného prachu při provozu plynového kotle jsou několik stokrát nižší než emise z kotlů na uhlí). Výměna kamen na uhlí za plynový kotel také umožňuje zlepšit komfort používání teplé užitkové vody v domácnosti a snížit náklady na její vytápění. V domech se starým kotlem na uhlí je za přípravu teplé vody často zodpovědná takzvaná teplá voda. elektrické termo.

Kdy je nejlepší čas na výměnu?

Každé roční období je dobré na změnu zařízení, které vyrábí teplo ,méně invazivní metodou pro životní prostředí. I pozdní podzim či zimu, protože výměna uhelných kamen za tepelné čerpadlo, jakož i montáž fotovoltaických panelů v současných klimatických podmínkách je možná téměř celoročně. Vyplatí se však na to myslet už před topnou sezónou, abyste se na zimu připravili v dostatečném předstihu. V současnosti musíte počítat také s případnými nedostatky na trhu tepelných čerpadel či kotlů. Aby se to stihlo před zimou, modernizace by se neměla nechat až na podzim a podle možnosti začít na jaře nebo v létě. Je třeba pamatovat na to, že procedura chvíli trvá: souhlas s výměnou, vypracování projektu na vnitřní plynoinstalaci, stavební povolení je třeba získat podáním žádosti s potřebnými přílohami k zařízení. Se stavebním povolením k vnitřní plynoinstalaci je možné začít s pracemi, které končí zápisem do stavebního deníku, zkouškou těsnosti instalace a oznámením ukončení prací příslušnému stavebnímu dozoru. Potom se podepíše komplexní smlouva s plynárenskou společností na dodávku plynu a nainstaluje se plynoměr. Po demontáži starého kotle na uhlí a odstranění nepotřebného doprovodného zařízení můžete začít instalovat nové topné zařízení. Instalační práce plynového kondenzačního kotle by měl provádět instalatér s platným plynárenským a elektrotechnickým průkazem. První spuštění kotle a jeho seřízení provedené autorizovaným odborníkem by mělo být potvrzeno příslušným záznamem v záručním listu.

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Máte nějaké dotazy?

Vyplňte formulář nebo nám zavolejte.

Pro odeslání zprávy prosím, vyplňte všechny vyznačené pole.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Jméno a příjmení
Telefonní číslo *
E-mail *
PSČ
Povězte nám, jak vám můžeme pomoci
Full Close

Vyberte si předmět:

Zobraziť ostatné článkyZpět na novinkyPřečíst 6 zásad bezpečnosti:Přejít na článek