background-image
background-image

Jak bezpečně zacházet s plynovou lahví

Letní sezóna je u nás již léta spojena s grily, včetně stále oblíbenějších plynových grilů. Opravdovou renesanci zažívají v posledních letech také letní chaty a kempy. Na všech těchto místech se používají plynové láhve, především k přípravě jídla, ale nejen k tomu. Abyste si naplno užili relaxaci při používání zařízení poháněných plynovými láhvemi, vyplatí se zvolit produkt od prověřeného dodavatele. Měli by jste pamatovat na několik základních bezpečnostních pravidel pro používání plynových lahví.

Zda jsou plynové láhve bezpečné?

Základní podmínkou bezpečnosti používání plynové láhve je kontrola zdroje plynové lahve. Nedoplňujte láhve na čerpacích stanicích a láhve by měly být vyměňovány pouze u autorizovaných distributorů. Nelegálně naplněné láhve by se neměly používat – to je indikováno například chybějícím těsněním na ventilu. Před spuštěním zařízení na plynovou láhev je nutné zkontrolovat, zda není poškozeno těsnění ventilu v místě připojení reduktoru. Při každém připojení láhve byste měli věnovat pozornost také stavu propojovací hadice. Těsnost všech spojů lze zkontrolovat speciální pěnou nebo mýdlovou vodou. S otevřeným ohněm to rozhodně nejde.

Plynová láhev uvnitř

Pokud se láhev používá uvnitř, zajistěte větrání místnosti. Nedovolte dětem manipulovat s láhevemi. Po každém použití zavřete ventil láhve. Buďte obzvláště opatrní, pokud cítíte plyn. V tomto případě uzavřete ventil láhve, nepoužívejte žádné elektrické zařízení, místnost vyvětrejte a zkontrolujte těsnost plynové instalace. Pokud zjistíte poškození láhve nebo ventilu, zavřete ventil, odpojte regulátor a vyndejte láhev ven, ponechte ji ve svislé poloze a kontaktujte místního distributora. Je dobré vědět, že LPG je nejedovatý, ale dusivý. Ve výrobním procesu je obohacen o vůni, a proto se stává pro člověka vnímatelným. Je také asi o 65 % těžší než vzduch, takže když např. vyteče z láhve, hromadí se v nejnižších místech. Je také hořlavý, proto by měl být používán při dodržení základních bezpečnostních pravidel.

background-image

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Máte nějaké dotazy?

Vyplňte formulář nebo nám zavolejte.

Pro odeslání zprávy prosím, vyplňte všechny vyznačené pole.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Jméno a příjmení
Telefonní číslo *
E-mail *
PSČ
Povězte nám, jak vám můžeme pomoci
Full Close

Vyberte si předmět:

Zobraziť ostatné článkyZpět na novinkyPřečíst 6 zásad bezpečnosti:Přejít na článek