background-image

Jaké radiátory vybrat pro plynové vytápění? Je podlahové vytápění dobré v případě, že je dům vytápěn plynem?

Moderní systémy plynového vytápění jsou nízkoteplotní. V kombinaci s kondenzačním plynovým kotlem by se proto v soustavě měly objevit radiátory přizpůsobené této podmínce. Podívejte se, zda podlahové vytápění bude pro Vás dobré, pokud plánujete vytápět Váš dům plynem?

Plynové vytápění a jeho specifika

Zdrojem tepla v obytné budově může být kotel na plyn. Vyplatí se zajímat o dvoufunkční kotel, který bude přivádět teplo do centrální otopné soustavy, ale také díky němu zajistíte sobě i členům Vaší domácnosti teplou užitkovou vodu. Dnešní kondenzační plynové kotle mají v otopných soustavách zvýšenou účinnost. Dobrým nápadem, jak snížit náklady na vytápění a zajistit si tepelný komfort, bude použít radiátory, které mají dobrou tepelnou vodivost, v kombinaci s plynovým kotlem. Měly by to být nízkoteplotní radiátory. Podívejte se, jaké výrobky budou pro tento účel vhodné?

Typy radiátorů, které se osvědčily při vytápění domů plynem

Dostupné jsou různé typy radiátorů určených ke spolupráci se systémem plynového vytápění. Rozlišujeme:

  • Článkové radiátory – jsou litinové nebo ocelové. Jednotlivé články jsou propojeny a asi 85 % výměny tepla probíhá s využitím konvekce, zatímco pouze z 15 % dochází k sálání.
  • Konvektory – skládají se z krytu, ventilátorů, měděných trubiček a na ně nasazených hliníkových plechů. Jejich práce je založena na principu konvekce. Jsou lehké a snadno se instalují.
  • Ocelové deskové radiátory – lehké, uvnitř žebrované, což umožňuje zvýšit tepelný výkon zařízení. V jejich případě se k výměně tepla využívá až z 35 % sálání. 
  • Hliníkové radiátory – vyrábějí se jako odlitky z hliníkových slitin se vzduchovými kanály. Výměna tepla je založena převážně na konvekci a jen maximálně 8 % tohoto procesu probíhá s využitím sálání. Při výběru radiátoru pro plynové vytápění se přesvědčte, že radiátor je určen pro nízkoteplotní soustavy.

Plynový kotel a podlahové vytápění

Správnou a přirozenou volbou pro vytápění domu s využitím plynového kotle je rozhodnout se pro nízkoteplotní otopnou soustavu v podobě podlahového vytápění. To zajistí vysoký tepelný komfort a současně, na rozdíl od konvenčních radiátorů, dodá teplo ve formě sálání a nikoli konvekce.

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Máte nějaké dotazy?

Vyplňte formulář nebo nám zavolejte.

Pro odeslání zprávy prosím, vyplňte všechny vyznačené pole.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Jméno a příjmení
Telefonní číslo *
E-mail *
PSČ
Povězte nám, jak vám můžeme pomoci
Full Close

Vyberte si předmět:

Zobraziť ostatné článkyZpět na novinkyPřečíst 6 zásad bezpečnosti:Přejít na článek