background-image
background-image

Udržování teploty v drůbežárně

Vytápění drůbežárny je jedním ze základních prvků při vytváření příznivého mikroklimatu, které umožňuje udržet dobré podmínky pro chov drůbeže a dosáhnout tak uspokojivých ekonomických přínosů. V intenzivním chovu drůbeže je důležité udržet co nejvyšší užitkovost zvířat. Pouze zdravá zvířata s optimálními životními podmínkami jsou produktivní. Pro splnění jejich požadavků jsou zapotřebí moderní systémy vytápění a větrání, které tvoří efektivně fungující systém. Na trhu jsou k dispozici různé systémy vytápění, které zajišťují stálou teplotu v drůbežárně. Který z nich si vybrat?

Proč nádrž na plyn?

Nádrž na kapalný plyn je zdrojem energie, který je kdykoli k dispozici, je bezpečný a ekologický. Proto je vhodný nejen pro podniky působící v živočišné výrobě, ale také v sušárnách tabáku, bylinek, ovoce nebo zeleniny. Velké rozměry drůbežáren a vysoké teploty při pěstování drůbeže vyžadují zařízení, které dokáže zajistit velké množství tepla v krátkém časovém úseku (při relativně nízkých nákladech).

 

Vytápění kapalným plynem má v tomto ohledu zvláštní výhody. Kapalný plyn nabízí možnost řešení na míru pro každý účel: ohřev vzduchu, vytápění jednotlivých sektorů různých velikostí, příprava chovných budov před příchodem zvířat atd. Spotřebiče na LPG jsou robustní a spolehlivé a lze je kdykoli rozšířit o další nádrže, připojení k potrubní síti a připojení dalších zařízení. Nádrž na plyn nebo cisternová baterie umístěná v blízkosti zařízení pro chov hospodářských zvířat poskytuje velké množství energie s malým množstvím zásob.

Jakou nádrž zvolit?

Pro drůbežárnu je ideální nadzemní nádrž na plyn o objemu například 6400 l. Tyto typy nádrží se doporučují pro velké budovy s plochou větší než 300 m², a také pro průmyslová zařízení. Skupiny několika takových nádrží úspěšně zásobují plynem sušárny, drůbežárny, sklady nebo jiná průmyslová zařízení využívající propan.

 

Chov drůbeže je nejnáročnějším druhem živočišné výroby v zemědělství. Pro chov drůbeže je charakteristické, že ptáci jsou velmi citliví na změny teploty a s tím související vlhkosti. Vhodný systém vytápění je proto na drůbeží farmě jedním z nejdůležitějších. Nedostatek elektřiny může být v tomto prostředí velkým problémem. Kolísání teploty o několik stupňů může zhoršit účinky výkrmu drůbeže a dokonce vést k onemocnění a úhynu značného počtu ptáků. Řešení založená na spalování uhlí nebo dřeva selhávají kvůli obtížné regulaci teploty topného média. Kotel na uhlí nebo dřevo nelze náhle uhasit nebo velmi rychle znovu zapálit. Infrazářiče na plyn a sálavé zářiče fungují mnohem lépe z hlediska snadné regulace teploty v místnosti. V případě plynových ohřívačů je možné připojit farmu ke stávající plynové síti, nebo pokud plynová síť neexistuje, použít zásobník na kapalný plyn. Při spalování plynu nejsou do ovzduší vypouštěny žádné škodlivé látky a farma má k dispozici vysoce energetický zdroj tepla. Použitím plynových radiátorů nebo topných těles na kapalný plyn lze ušetřit až 30 % nákladů na vytápění drůbežárny ve srovnání s topnými tělesy na elektřinu nebo topný olej.

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Máte nějaké dotazy?

Vyplňte formulář nebo nám zavolejte.

Pro odeslání zprávy prosím, vyplňte všechny vyznačené pole.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Jméno a příjmení
Telefonní číslo *
E-mail *
PSČ
Povězte nám, jak vám můžeme pomoci
Full Close

Vyberte si předmět:

Zobraziť ostatné článkyZpět na novinkyPLYNOVÉ LÁHVE PRO LETNÍ DOMKY A CHATY.Přejít na článek