background-image

Vytápění sportovních hal plynem ze zásobníku

Průmyslové, obchodní, ale i sportovní objekty mají zvýšené nároky na systém vytápění. Je tomu tak kvůli velkým rozměrům a specifickému způsobu užívání. Při hledání nejlepšího systému vytápění sportovních hal je třeba vzít v potaz jak technologii zařízení, tak ekologické či ekonomické aspekty. Proč se v tomto kontextu vyplatí zvolit zkapalněný plyn?

Sportovní hala – jaké podmínky je třeba v ní zajistit?

U objektů tohoto typu je velice důležité zajistit uživatelům vhodné podmínky, co se týče teploty a vlhkosti. Systém s zásobníkem na kapalný propan umožňuje dosáhnout v tomto ohledu optimálních parametrů a přitom hodně ušetřit. Hodně záleží také na tom, pro jaký konkrétní účel se budova využívá. Specifické požadavky na ventilační, klimatizační a topné systémy ve sportovních objektech závisí např. na tom, pro jaké sportovní disciplíny jsou určeny. Jiné to bude u objektu pro týmové sporty, jako je volejbal či basketbal, jiné pak u tenisových kurtů či squashe. Ještě jinou kategorií jsou nejrůznější bazény. Každá z těchto budov má odlišné požadavky na parametry vzduchu uvnitř a také cesta k jejich dosažení je pokaždé jiná. Ve fázi projektování sportovních hal se důkladně analyzují také náklady na teplo a energii dodávanou do objektu.

Proč se kapalný propan osvědčuje při vytápění sportovních hal?

Při plánování výstavby moderní sportovní haly, a to i ve formě plachtové nebo pneumatické konstrukce, je třeba dobře promyslet systém vytápění. Ten je v každém případě propojen s ventilačními rozvody. Obě části by měly být stabilní a bezpečné a měly by zajišťovat optimální podmínky uvnitř objektu, co se týče teploty a vlhkosti. Zkapalněný plyn je v současné době jedním z nejatraktivnějších řešení pro vytápění na trhu.

 

Při vytápění haly plynem ze zásobníku je možné dosáhnout svého druhu energetické nezávislosti. Navíc je to vysoce ekologická varianta – při spalování zkapalněného plynu nedochází ke znečištění životního prostředí, takže ho lze využít kdekoli. Stejně důležitou přednosti LPG je optimalizace nákladů za vytápění, zejména v topné sezóně. Sportovní haly jsou převážně velkoprostorové objekty, kde se metry krychlové vzduchu počítají v tisících. Už jen z toho důvodu vlastníci a provozovatelé takových objektů hledají nejefektivnější řešení, která navíc příliš nenaruší jejich rozpočet. Systém vytápění zkapalněným plynem se zde dokonale osvědčí.

Sportovní hala vytápěná propanem – jak to zařídit?

Pokud si chcete užít ještě více úspor za vytápění sportovní haly zkapalněným palivem, můžete se rozhodnout pro plynové zářiče. Pokud jde o zásobník na kapalný propan (LPG), není nutné ho kupovat. Ekonomickým a velice výhodným řešením je jeho pronájem. Takto můžete zajistit stálé dodávky paliva a tím i tepla do haly při minimálních nárocích na čas a práci z Vaší strany.

background-image

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Máte nějaké dotazy?

Vyplňte formulář nebo nám zavolejte.

Pro odeslání zprávy prosím, vyplňte všechny vyznačené pole.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Jméno a příjmení
Telefonní číslo *
E-mail *
PSČ
Povězte nám, jak vám můžeme pomoci
Full Close

Vyberte si předmět:

Zobraziť ostatné článkyZpět na novinkyPřečíst 6 zásad bezpečnosti:Přejít na článek