background-image

Plynové vytápění výrobních hal v oblastech bez přístupu k plynové síti

U tak velkoplošných prostor, jako jsou výrobní haly, je neefektivita systému vytápění poměrně rozšířený problém. Časté otevírání vrat, intenzivní pohyb aut či pracovníků, to jsou jen některé faktory, které přispívají k nekontrolovaným tepelným ztrátám v těchto místech. Na trhu dnes triumfují moderní plynové instalace, které lákají také investory a vlastníky výrobních objektů. Je to možné bez připojení k síti? Koneckonců tyto objekty se často nacházejí daleko od obytné zástavby.

Vytápění zemním plynem přináší celou škálu výhod

Systém vytápění tohoto typu je mnohem méně nákladný než zkapalněný plyn, elektrické topení či topný olej. Je to také záruka minimálního zasahování do obsluhy kotlů, ba dokonce jejich plně bezobslužného provozu. Plyn je do zařízení totiž transportován přímo z plynové soustavy. Díky tomu se není třeba obávat o případná zpoždění s dodávkou suroviny. Význam těchto předností vynikne ještě více, když chceme vytopit rozsáhlé plochy, jako jsou výrobní haly. Ačkoli mnoha investorům záleží na tom, aby budova byla připojena k plynové síti, ne vždy je to možné. Stává se totiž, že lokalita haly nebyla tímto řešením vybavena, anebo by vytvoření speciální plynové přípojky generovalo příliš vysoké náklady. Znamená to, že se plynového vytápění musíte vzdát?

LPG jako efektivní alternativa vůči zemnímu plynu

Pokud se hala nachází nebo bude postavena v oblasti bez přípojky k plynové síti, můžete se rozhodnout pro zásobníky na zkapalněný plyn. Jedná se o módní řešení zejména proto, že ne vždy je kvůli němu nutné kupovat drahý kotel. Dnes máte možnost si zásobník pronajmout a zaručit tak hale stabilní dodávky tepla. V případě velkoplošných objektů je nezbytné používat speciální zářiče. Jejich úkolem je předávat tepelné záření od ohřátého prvku zářiče (jádra) do ohřívaného prvku, např. stěn, podlah či konkrétních objektů v hale.

Jak fungují zářiče?

Nedochází zde k tradičnímu ohřívání samotného vzduchu uvnitř budovy. Možnost ohřát přímo vybraný objekt umožňuje namířit proud tepla na dolní partie. To snižuje ztráty spojené s konvekcí. Plynové modely zářičů jsou převážně keramické nebo trubkové. Odhaduje se, že toto řešení přináší úspory až 30 % ve srovnání s jinými metodami vytápění výrobních hal. Máte technické problémy, které neumožňují připojit halu k plynové síti? Stojí za to využít nové technologie v oblasti vytápění pomocí LPG. Ačkoli je zkapalněný plyn o něco dražší investice než zemní plyn, výdaje Vás mohou znepokojovat pouze na začátku. V delší perspektivě Vás úspory vzniklé díky efektivitě provozu tohoto systému příjemně překvapí.

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Máte nějaké dotazy?

Vyplňte formulář nebo nám zavolejte.

Pro odeslání zprávy prosím, vyplňte všechny vyznačené pole.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Jméno a příjmení
Telefonní číslo *
E-mail *
PSČ
Povězte nám, jak vám můžeme pomoci
Full Close

Vyberte si předmět:

Zobraziť ostatné článkyZpět na novinkyPřečíst 6 zásad bezpečnosti:Přejít na článek