background-image
background-image

Bezpečný relax na zahradě s plynovým zásobníkem

Při stavbě domu a často i při jeho modernizaci musíme zvolit zdroj tepla pro vytápění. Když v blízkosti není plynovod, můžete použít stejně pohodlný, ale dražší kapalný plyn z nádrže. Takovou nádrž lze – při vhodném výběru jejího typu a velikosti – umístit prakticky na každý pozemek u domu. Související práce lze provést i za několik hodin. Pokud při montáži nádrže dodržíme právní předpisy a technické normy a dobře naplánujeme její umístění a místo pro bazén, skleník nebo záhony, žádné nebezpečí nám nehrozí. Zásobníky plynu dělíme na nadzemní a podzemní. Výběr správné nádrže závisí na mnoha podmínkách, které na daném pozemku panují.

Nadzemní a podzemní nádrže

Pokud jsme se rozhodli pro podzemní nádrž, jejím umístěním pod zem získáme prostor a plochu, kterou můžeme rozvíjet pro záhony. Na povrchu zůstává pouze revizní jáma s ovládacími zařízeními a ventily. Rostliny vysazené nad podzemní nádrží musí být dostatečně nízké. Velký, nápadný bílý válec nepůsobí pozitivně na estetiku nemovitosti. Lidé, kteří si vybrali nadzemní nádrž, se proto rozhodují osadit ji keři nebo zastřešit pergolou, odborníci však navrhují vzdušné pozemky a volný přístup k nádržím. Z požárních důvodů az důvodu transportu zkapalněného plynu může být lepší vzdát se estetiky ve prospěch pohodlí a bezpečnosti. K nádrži je nutné dojet nákladním autem – cisternou na plyn. Pamatujme na to při určování místa pro něj. Schovat ho někam za dům, kde nevede přístupová cesta, není dobrý nápad. Není také od věci osázet ji rostlinami tak, aby k ní cisterna nedosáhla, protože dojde ke zničení všech rostlin. Rostlinná hnojiva – herbicidy na bázi chloramfenátu by se neměly používat kvůli nebezpečí požáru. Odpadky a jiné hořlavé materiály by se měly uchovávat v bezpečné vzdálenosti od nádrže. Proto se povrch vyplatí posypat štěrkem nebo dlažebními kostkami. Neměly by být prováděny žádné úpravy, které by mohly ovlivnit instalaci, včetně jakýchkoli stavebních prací na kontejneru nebo v jeho blízkosti. To platí i pro stavbu skleníku vedle nádrže.

Relax na zahradě

V blízkosti instalace je zakázáno kouřit, používat elektrická zařízení (včetně mobilních telefonů), rozdělávat oheň, grilovat nebo používat jiné zdroje ohně. Měli byste si tedy předem pečlivě naplánovat například stavbu udírny nebo kamenného grilu. Zahradní bazény je také potřeba situovat v odpovídající vzdálenosti a ne vedle plynojemu z důvodu nutnosti výměny vody a použití elektrických zařízení k tomuto účelu. Nadzemní a podzemní nádrže musí být umístěny minimálně 5 m od příkopů, šachet a kanalizačních vpustí, je rovněž nepřípustné je umisťovat do prohlubně v zemi. Vše proto, že propan (kapalný plyn) je těžší než vzduch a v případě úniku by se mohl na takových místech hromadit. Kromě toho musíte dodržovat vzdálenost od elektrického vedení. To je důležité, pokud chceme přivést vodu do zahrady, k zalévání rostlin nebo ji osvětlit. Vše si musíte předem promyslet, naplánovat a pak už nic není problém.

MŮŽEME VÁM POMOCI?

Máte nějaké dotazy?

Vyplňte formulář nebo nám zavolejte.

Pro odeslání zprávy prosím, vyplňte všechny vyznačené pole.
Vaša objednávka bola úspešne odoslaná. Ďakujeme.
Jméno a příjmení
Telefonní číslo *
E-mail *
PSČ
Povězte nám, jak vám můžeme pomoci
Full Close

Vyberte si předmět:

Zobraziť ostatné článkyZpět na novinkyPLYNOVÉ LÁHVE PRO LETNÍ DOMKY A CHATY.Přejít na článek